Kezdőoldal

Nagyiván Gábor
2019. május 9.

A hét játszmája – IMP-bajnokság I/A 4. forduló

Egy hét szünet után folytatódott a bajnokság. A 4. fordulót a Dumbovich Miklós–Winkler Gábor páros pályarekorddal nyerte, és 79,41 IMP-t szerezve bő 60 ponttal vezetik a mezőnyt. A Fischer Brigitta–Lakatos Péter kettős 43,34 IMP-t ért el másodikként, de a Szilágyi László–Talyigás Péter duó is jól teljesített, mert ők lettek a harmadikok a futamban, és ezzel az összetettben a második helyre kúsztak fel. Az eddig vezető Gellér János–Tubak Dániel párosnak nem sikerült jól a forduló, így kissé visszacsúsztak, de még így is 21 pont előnnyel őrzik a harmadik helyet. Ahogyan az előző fordulóban történt, ezúttal is regénybe illő volt a 22. játszma, mert ez a parti tartogatta a legtöbb csapdát.
Szilágyi László
2019. május 7.

A törpék ismét Kassán

Nem tudom, miért van így, de az az érzésem, hogy a törpék Kassán sűrűbben jelennek meg, mint a világ általam ismert többi helyén. Ezúttal két játszmát jegyeztem föl, mindkettőben 2 pikk volt a felvétel, és mindkettő MP-párosversenyen fordult elő.
Poór István
2019. április 28.

Meghalt Bánkövi György

Évtizedek óta nem versenyzett már bridzsben. Bánkövi György legnagyobb eredményét 1969-ben érte el, a Marcell Peeters-licitversenyen világbajnoki harmadik, Európa-bajnoki első helyet ért el Poór Istvánnal úgy, hogy rajtuk kívül csak amerikai volt az első tízben. A 85 évesen elhunyt matematikusra egykori partnere emlékszik, és felidézzük a korabeli Bridzsélet alapján a licitversenyről az egyik szlempartit.
2019. április 26.

Dentist Coup, avagy a 22-es csapdái

Az I/A IMP-bajnokság 3. fordulójában kibiceltem éppen, amikor az alábbi asztalon a 22. leosztásban érdekesen alakultak az események.
Kalmár Zoltán
2019. április 24.

Meglepetés az OMP-döntőben

Az OMP-szuperdöntő eredményének kihirdetésekor Szetei Zsolt humoros szavakkal jelentette be a győztes párt: „A papírformának megfelelően az 1. helyen a Kalmár Zoltán–Nieland Dániel páros végzett”. És tényleg, ennél nagyobb meglepetés nem nagyon történt az OPB versenyek történetében.

A hét játszmája – IMP-bajnokság I/A 3. forduló

A 3. fordulót a Kovács Balázs–Scharnitzky Péter páros nyerte 51,14 IMP-t szerezve, ezzel feljöttek a negyedik helyre. Második helyen a Gellér János–Tubak Dániel pár végzett, ők 48,13 IMP-t zsebeltek be, és ezzel a teljesítménnyel az összetettben élre ugrottak, megelőzték a Dumbovich Miklós–Winkler Gábor kettőst, akiknek a játéknap csak átlagosra sikeredett. A dobogó harmadik fokára a Szilágyi László–Talyigás Péter duó kapaszkodott fel, a futamban is ők lettek a harmadikok 38,26 IMP-t gyűjtve.
2019. április 17.

A hét játszmája – IMP-bajnokság I/A 2. forduló

A 2. forduló egyik érdekessége az volt, hogy az első három helyen nem történt változás, maradt a Dumbovich Miklós–Winkler Gábor, Gellér János–Tubak Dániel, Hegedüs Orsolya–Zalai Ágnes–Szetei Zsolt sorrend. Winkler Gábor ezúttal nem játszott, őt Dumbovich olimpiai bajnok partnere, Kovács Mihály helyettesítette. És nem is akárhogyan, mert +45 IMP-t szerezve bő 21 pont előnnyel várhatják a következő hetet.
2019. április 10.

A hét játszmája – IMP-bajnokság I/A 1. forduló

A Magyar Kupának még nem, de az első osztály IMP-bajnokságának is bemutatkozott a tablet, azaz a Visoft szoftvere, a LoveBridge, és köszönte, jól van. Akik előtt ismeretlen az e-bridzs, azoknak csak annyit, hogy nem kártyákkal a kézben ülnek asztalhoz a játékosok, hanem egy tablet van előttük, és a képernyők megérintésével történnek az események.
András Imre

Beszorítás magyar módra / ráadás – Egy parti élete (Berger Aliz)

Hegedűs Gál hívta fel figyelmünket a Darvas-példa (II/IV) harmadik előfordulására. Ennélfogva kutakodással töltöttem el egy napot, kiderítendő mi is történhetett valójában.
Jalsovszky Janka, Révai Hanna
2019. április 6.

Beszámoló a White House Juniorsról

Idén harmadjára voltam az amszterdami White House-versenyen, amit az egyik, ha nem a legjobb ifjúsági versenynek tartok. Most márciusban csapatunk a következőképpen nézett ki: Bekő Mária, Bekő Zsófia, Jalsovszky Janka és én (Révai Hanna).